Skip to content

11 Oak Ridge RdLittle Falls, NJ 07424

Built 1960

Last Sale Date
Mar 9, 2015

Property Information

Block110.14
Lot28
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1 F 2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,558
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$150,600
47%
Improvement Value:$166,800
53%
Total Assessment$317,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,623+1.9%
2024$10,420+1.2%
2023$10,300+1.9%
2022$10,112+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960