Skip to content

10 Elizabeth LaneLittle Falls, NJ 07424

Built 1950

Last Sale Price
$335,000
Last Sale Date
Mar 18, 2016

Property Information

Block110.14
Lot32
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5 F2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,051
Acreage0.6

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$152,600
47%
Improvement Value:$169,800
53%
Total Assessment$322,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,791+2.0%
2024$10,584+1.2%
2023$10,462+1.9%
2022$10,272+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$335,000

To:

Sq Ft2,051DeedBook 2794, Page 204

Property Sale

Sale
$305,000
DeedBook 1760, Page 295

Property Sale

Sale
$454,000
DeedBook 1365, Page 212

Property Built

Built

Year Built: 1950