Skip to content

12 Borkowski PlLittle Falls, NJ 07424

Built 1960

Last Sale Price
$1,100,000
Last Sale Date
May 7, 2025

Property Information

Block110.17
Lot3
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5 F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,542
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$154,900
51%
Improvement Value:$147,200
49%
Total Assessment$302,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,111+1.9%
2024$9,918+1.2%
2023$9,803+1.9%
2022$9,625+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$1,100,000

To:

Sq Ft2,542DeedBook 4918, Page 9

Property Sale

Sale
$425,000

To:

Sq Ft1,502DeedBook 4127, Page 249Recorded9/10/2021

Property Sale

Sale
$315,000

From:

To:

DeedBook 2786, Page 95Recorded3/7/2016

Property Sale

Sale

From:

To:

DeedBook 2604, Page 117Recorded3/23/2015

Property Sale

Sale

From:

To:

DeedBook 2595, Page 247Recorded3/2/2015

Property Built

Built

Year Built: 1960