Skip to content

19 Borkowski PlLittle Falls, NJ 07424

Built 1960

Last Sale Price
$500,000
Last Sale Date
Aug 30, 2023

Property Information

Block110.18
Lot3
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5 F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,735
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$154,900
48%
Improvement Value:$166,700
52%
Total Assessment$321,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,764+7.8%
2024$9,987+3.8%
2023$9,621+1.9%
2022$9,442+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$500,000

To:

Sq Ft1,735DeedBook 4602, Page 73

Property Built

Built

Year Built: 1960