Skip to content

27 Borkowski PlLittle Falls, NJ 07424

Built 1960

Last Sale Price
$355,000
Last Sale Date
May 26, 2020

Property Information

Block110.18
Lot4
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5 F2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,647
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$152,800
50%
Improvement Value:$150,700
50%
Total Assessment$303,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,158+1.9%
2024$9,964+1.2%
2023$9,849+7.4%
2022$9,170+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$355,000

To:

Sq Ft1,647DeedBook 3830, Page 34

Property Built

Built

Year Built: 1960