Skip to content

5 Zendzian AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 15, 2020

Property Information

Block110.23
Lot2
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,732
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$155,300
47%
Improvement Value:$171,900
53%
Total Assessment$327,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,951+1.9%
2024$10,742+2.5%
2023$10,478+1.9%
2022$10,288+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$325,000

From:

To:

DeedBook 2867, Page 184Recorded7/29/2016

Property Built

Built

Year Built: 1960