Skip to content

722 Rifle Camp RoadLittle Falls, NJ 07424

Built 1975

Last Sale Date
Dec 2, 2021

Property Information

Block111
Lot16.16
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,207
Acreage0.57

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$148,900
33%
Improvement Value:$305,300
67%
Total Assessment$454,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,202+1.9%
2024$14,911+1.2%
2023$14,739+1.9%
2022$14,471+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975