Skip to content

12 Pascale PlLittle Falls, NJ 07424

Built 1960

Last Sale Price
$530,000
Last Sale Date
Feb 12, 2025

Property Information

Block111
Lot18.11
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5 F1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,816
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$162,500
47%
Improvement Value:$184,500
53%
Total Assessment$347,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,614+1.9%
2024$11,392+1.2%
2023$11,260+1.9%
2022$11,055+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$530,000

To:

Sq Ft1,816DeedBook 4854, Page 44

Property Sale

Sale
$337,500

To:

DeedBook 424, Page 285

Property Built

Built

Year Built: 1960