Skip to content

Lackawanna Ave(Block 111 Lot 7.03)Little Falls, NJ 07424

Built 1969

Last Sale Date
Mar 13, 2023

Property Information

Block111
Lot7.03
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,876
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$152,100
37%
Improvement Value:$258,800
63%
Total Assessment$410,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,753+2.0%
2024$13,490+1.2%
2023$13,334+1.9%
2022$13,091+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1969