Skip to content

20 Robs WayLittle Falls, NJ 07424

Built 2014

Last Sale Price
$405,000
Last Sale Date
May 25, 2012

Property Information

Block111
Lot8.04
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage4,534
Acreage0.53

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$156,200
19%
Improvement Value:$681,900
81%
Total Assessment$838,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$28,051+1.9%
2024$27,515+1.2%
2023$27,196+1.9%
2022$26,702+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2014

Property Sale

Sale
$405,000

To:

Sq Ft4,534DeedBook 2185, Page 157