Skip to content

2 Sandstone Court C1Little Falls, NJ 07424

Built 2011

Last Sale Price
$348,000
Last Sale Date
Apr 29, 2013

Property Information

Block113
Lot12.01
QualifierC1205
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,657
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$160,000
40%
Improvement Value:$239,900
60%
Total Assessment$399,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,385+2.0%
2024$13,129+1.2%
2023$12,977+1.9%
2022$12,741+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$348,000

To:

Sq Ft1,657DeedBook 2312, Page 206

Property Built

Built

Year Built: 2011