Skip to content

19 Coppa RoadLittle Falls, NJ 07424

Built 2010

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 30, 2020

Property Information

Block113
Lot12.01
QualifierC1301
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,369
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$160,000
33%
Improvement Value:$324,700
67%
Total Assessment$484,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,223+2.0%
2024$15,913+1.2%
2023$15,729+1.9%
2022$15,443+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$689,702
DeedBook 1887, Page 250

Property Built

Built

Year Built: 2010