Skip to content

18 Zircon WayLittle Falls, NJ 07424

Built 2006

Last Sale Price
$833,055
Last Sale Date
Jun 20, 2008

Property Information

Block113
Lot12.01
QualifierC1601
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,848
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$160,000
25%
Improvement Value:$474,600
75%
Total Assessment$634,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,240+1.9%
2024$20,834+1.2%
2023$20,593+1.9%
2022$20,218+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$833,055

To:

Sq Ft2,848DeedBook 1641, Page 50

Property Built

Built

Year Built: 2006