Skip to content

30 Zircon WayLittle Falls, NJ 07424

Built 2006

Last Sale Price
$668,000
Last Sale Date
Jul 17, 2012

Property Information

Block113
Lot12.01
QualifierC1603
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,835
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$160,000
29%
Improvement Value:$391,400
71%
Total Assessment$551,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,455+1.9%
2024$18,102+1.2%
2023$17,893+1.9%
2022$17,568+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$668,000

To:

Sq Ft1,835DeedBook 2201, Page 88

Property Built

Built

Year Built: 2006