Skip to content

24 Zircon WayLittle Falls, NJ 07424

Built 2006

Last Sale Price
$746,706
Last Sale Date
Jun 16, 2010

Property Information

Block113
Lot12.01
QualifierC1606
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,172
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$160,000
25%
Improvement Value:$480,500
75%
Total Assessment$640,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,438+2.0%
2024$21,028+1.2%
2023$20,784+1.9%
2022$20,406+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$746,706

To:

Sq Ft2,172DeedBook 1936, Page 124

Property Built

Built

Year Built: 2006