Skip to content

22 Zircon WayLittle Falls, NJ 07424

Built 2006

Last Sale Price
$670,465
Last Sale Date
Apr 29, 2010

Property Information

Block113
Lot12.01
QualifierC1607
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,835
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$160,000
29%
Improvement Value:$383,200
71%
Total Assessment$543,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,931+2.0%
2024$17,583+1.2%
2023$17,377+1.9%
2022$17,056+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$670,465

To:

Sq Ft1,835DeedBook 1918, Page 136

Property Built

Built

Year Built: 2006