Skip to content

85 Quarry DriveLittle Falls, NJ 07424

Built 2009

Last Sale Date
Oct 6, 2009

Property Information

Block113
Lot12.01
QualifierC1705
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,172
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$160,000
25%
Improvement Value:$480,200
75%
Total Assessment$640,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,177+2.0%
2024$20,768+1.2%
2023$20,524+1.9%
2022$20,147+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$788,826
DeedBook 1843, Page 164

Property Built

Built

Year Built: 2009