Skip to content

87 Quarry DriveLittle Falls, NJ 07424

Built 2009

Last Sale Price
$725,000
Last Sale Date
Sep 1, 2020

Property Information

Block113
Lot12.01
QualifierC1706
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,172
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$160,000
25%
Improvement Value:$480,200
75%
Total Assessment$640,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,427+1.9%
2024$21,018+1.2%
2023$20,774+1.9%
2022$20,397+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$725,000

To:

Sq Ft2,172DeedBook 3861, Page 85

Property Sale

Sale
$739,319
DeedBook 1839, Page 166

Property Built

Built

Year Built: 2009