Skip to content

6 Zircon WayLittle Falls, NJ 07424

Built 2007

Last Sale Price
$649,900
Last Sale Date
Jul 6, 2023

Property Information

Block113
Lot12.01
QualifierC1903
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,796
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$160,000
34%
Improvement Value:$305,500
66%
Total Assessment$465,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,580+1.9%
2024$15,282+2.9%
2023$14,855+1.9%
2022$14,581+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$649,900

To:

Sq Ft1,796DeedBook 4557, Page 120

Property Sale

Sale
$300,000
DeedBook 1931, Page 165

Property Sale

Sale
$573,962
DeedBook 1433, Page 249

Property Built

Built

Year Built: 2007