Skip to content

24 Coppa RoadLittle Falls, NJ 07424

Built 2009

Last Sale Price
$750,000
Last Sale Date
Aug 23, 2024

Property Information

Block113
Lot12.01
QualifierC2202
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,754
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$160,000
34%
Improvement Value:$316,000
66%
Total Assessment$476,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,932+2.0%
2024$15,627+1.2%
2023$15,446+1.9%
2022$15,165+2.3%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$750,000

To:

Sq Ft1,754DeedBook 4766, Page 250

Property Sale

Sale
$612,010
DeedBook 1785, Page 188

Property Built

Built

Year Built: 2009