Skip to content

10 Silicon DriveLittle Falls, NJ 07424

Built 2007

Last Sale Price
$640,000
Last Sale Date
Sep 13, 2022

Property Information

Block113
Lot12.01
QualifierC2402
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,754
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$160,000
34%
Improvement Value:$312,800
66%
Total Assessment$472,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,825+2.0%
2024$15,522+1.2%
2023$15,342+1.9%
2022$15,063+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$640,000

To:

Sq Ft1,754DeedBook 4399, Page 292

Property Sale

Sale

From:

To:

DeedBook 3464, Page 62Recorded12/5/2018

Property Sale

Sale
$608,961
DeedBook 1556, Page 109

Property Built

Built

Year Built: 2007