Skip to content

467 Rifle Camp RdLittle Falls, NJ 07424

Built 1950

Last Sale Price
$360,000
Last Sale Date
Dec 30, 2019

Property Information

Block113
Lot2.06
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2 B1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,719
Acreage0.44

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$134,200
34%
Improvement Value:$255,600
66%
Total Assessment$389,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,047+2.0%
2024$12,797+1.2%
2023$12,649+1.9%
2022$12,419+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$360,000

To:

Sq Ft2,719DeedBook 3755, Page 72

Property Built

Built

Year Built: 1950