Skip to content

26 Old Rifle Camp RdLittle Falls, NJ 07424

Built 1952

Last Sale Date
Mar 9, 2015

Property Information

Block113
Lot24.06
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1 F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,422
Acreage0.67

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$159,000
39%
Improvement Value:$250,500
61%
Total Assessment$409,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,706+1.9%
2024$13,444+1.2%
2023$13,288+1.9%
2022$13,047+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1952