Skip to content

833 Rifle Camp RdLittle Falls, NJ 07424

Built 1950

Last Sale Date
Jan 5, 2017

Property Information

Block114
Lot3.25
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1.5 B1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,739
Acreage0.74

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$138,600
26%
Improvement Value:$394,100
74%
Total Assessment$532,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,829+1.9%
2024$17,489+1.2%
2023$17,286+1.9%
2022$16,972+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950