Skip to content

4 Mary AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1940

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 27, 2025

Property Information

Block26
Lot1
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1 F1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage816
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$109,200
59%
Improvement Value:$75,500
41%
Total Assessment$184,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,182+2.0%
2024$6,064+1.2%
2023$5,994+1.9%
2022$5,885+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1940