Skip to content

63 Bush AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1961

Last Sale Price
$380,000
Last Sale Date
May 12, 2015

Property Information

Block43
Lot4
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2 B1G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,184
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$138,400
42%
Improvement Value:$191,100
58%
Total Assessment$329,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,028+1.9%
2024$10,817+1.2%
2023$10,692+1.9%
2022$10,498+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$380,000

To:

Sq Ft2,184DeedBook 2638, Page 111

Property Built

Built

Year Built: 1961