Skip to content

229 Salomone AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 7, 2025

Property Information

Block44
Lot15
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description---
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,785
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$140,800
40%
Improvement Value:$209,900
60%
Total Assessment$350,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,738+2.0%
2024$11,513+1.2%
2023$11,380+1.9%
2022$11,173+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975