Skip to content

Wilson Ave(Block 46 Lot 2.10)Little Falls, NJ 07424

Built 1800

Last Sale Date
Sep 8, 2020

Property Information

Block46
Lot2.10

Sq Footage---
Acreage1.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$162,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$162,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,442+1.9%
2024$5,338+1.2%
2023$5,276+1.9%
2022$5,180+42.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$200,000

From:

To:

DeedBook 3477, Page 85Recorded12/20/2018

Property Built

Built

Year Built: 1800