Skip to content

18 Brookview DrLittle Falls, NJ 07424

Built 1955

Last Sale Date
Mar 9, 2015

Property Information

Block56.01
Lot21
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5 F1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,750
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$158,400
45%
Improvement Value:$195,800
55%
Total Assessment$354,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,855+1.9%
2024$11,628+1.2%
2023$11,494+1.9%
2022$11,285+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1955