Skip to content

79 Brookview DrLittle Falls, NJ 07424

Built 1955

Last Sale Date
Mar 9, 2015

Property Information

Block56.02
Lot16
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5 F1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,820
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$156,900
47%
Improvement Value:$175,500
53%
Total Assessment$332,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,875+2.0%
2024$10,663+1.2%
2023$10,536+1.9%
2022$10,340+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1955