Skip to content

113 Brookview DrLittle Falls, NJ 07424

Built 1955

Last Sale Date
Dec 16, 2018

Property Information

Block56.02
Lot24
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5 F1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,462
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$155,400
51%
Improvement Value:$149,300
49%
Total Assessment$304,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,198+1.9%
2024$10,003+1.2%
2023$9,888+1.9%
2022$9,708+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1955