Skip to content

121 Brookview DrLittle Falls, NJ 07424

Built 1955

Last Sale Price
$330,000
Last Sale Date
Dec 30, 2019

Property Information

Block56.02
Lot26
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5 F1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,308
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$154,400
56%
Improvement Value:$122,700
44%
Total Assessment$277,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,275+2.0%
2024$9,097+1.2%
2023$8,992+8.0%
2022$8,328+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$330,000

To:

Sq Ft1,308DeedBook 3734, Page 289

Property Built

Built

Year Built: 1955