Skip to content

25 Grandview DrLittle Falls, NJ 07424

Built 1950

Last Sale Price
$249,900
Last Sale Date
May 22, 2002

Property Information

Block56.05
Lot17
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5 F1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,308
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$152,300
54%
Improvement Value:$127,900
46%
Total Assessment$280,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,234+1.9%
2024$9,058+1.2%
2023$8,953+1.9%
2022$8,790+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$249,900

To:

Sq Ft1,308DeedBook 475, Page 63

Property Sale

Sale
$205,000
DeedBook 273, Page 206

Property Built

Built

Year Built: 1950