Skip to content

41 Highview DrLittle Falls, NJ 07424

Built 1955

Last Sale Date
Jan 23, 2003

Property Information

Block56.07
Lot21
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5 F1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,308
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$150,900
55%
Improvement Value:$124,900
45%
Total Assessment$275,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,231+1.9%
2024$9,055+1.2%
2023$8,950+1.9%
2022$8,787+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955