Skip to content

28 Cedarhurst AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1905

Last Sale Date
Mar 9, 2015

Property Information

Block63
Lot14
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2 F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,720
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$127,200
55%
Improvement Value:$104,200
45%
Total Assessment$231,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,745+2.0%
2024$7,597+1.2%
2023$7,509+1.9%
2022$7,372+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1905