Skip to content

143 Meriline AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1958

Last Sale Date
Jun 10, 2021

Property Information

Block79
Lot2
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description1 F1G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,478
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$137,900
40%
Improvement Value:$209,700
60%
Total Assessment$347,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,634+1.9%
2024$11,412+1.2%
2023$11,280+1.9%
2022$11,075+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1958