Skip to content

99 Eaton Rd

Pennsville, NJ 08070

Built 1977

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 9, 2023

Property Information

Block3307
Lot4
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityPennsville Twp
Tax Map Page43

Building Details

Building Class15
Description1SB
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,644
Acreage0.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,200
26%
Improvement Value:$150,100
74%
Total Assessment$202,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,063+4.0%
2024$9,679+6.3%
2023$9,102+3.2%
2022$8,819+5.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$122,500
DeedBook 1048, Page 157

Property Sale

Sale
$94,000
DeedBook 1007, Page 344

Property Built

Built

Year Built: 1977