Skip to content

34 Sanford Rd

Pennsville, NJ 08070

Built 1982

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 8, 2015

Property Information

Block3725
Lot10
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityPennsville Twp
Tax Map Page48

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,344
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
33%
Improvement Value:$99,300
67%
Total Assessment$149,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,361+4.0%
2024$7,078+6.4%
2023$6,652+3.2%
2022$6,443+5.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1982