Skip to content

12 Sycamore Rd

Pennsville, NJ 08070

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 27, 2018

Property Information

Block3803
Lot3
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityPennsville Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,412
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,100
35%
Improvement Value:$94,900
65%
Total Assessment$146,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,443+3.9%
2024$7,166+6.2%
2023$6,750-9.1%
2022$7,428+5.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965