Last Sale Price
$608,500
Last Sale Date
Oct 12, 2018

Property Information

Block5901
Lot3
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityPennsville Twp
Tax Map Page70

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning04/0
Sq Footage---
Acreage2.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$158,300
78%
Improvement Value:$44,700
22%
Total Assessment$203,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,349+3.9%
2024$9,963+6.2%
2023$9,385+3.1%
2022$9,100+5.2%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$975,000
DeedBook 1269, Page 323

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 775, Page 145