Skip to content

12 Mccoubrie St

Woodstown, NJ 08098

Built 1953

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block58
Lot5
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityPilesgrove Twp
Tax Map Page20

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,378
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,800
40%
Improvement Value:$84,800
60%
Total Assessment$140,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,890-1.5%
2024$4,965+10.8%
2023$4,481+3.8%
2022$4,318+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1953