Skip to content

4 Tiverstock Dr

Elmer, NJ 08318

Built 1978

Last Sale Date
Nov 13, 1978

Property Information

Block1606
Lot29
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityPittsgrove Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-O-AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,668
Acreage0.56

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,400
39%
Improvement Value:$103,000
61%
Total Assessment$168,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2023$6,324+3.0%
2022$6,142+1.8%
2021$6,035+2.4%
2020$5,895+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 604, Page 370

Property Built

Built

Year Built: 1978