Skip to content

1048 Willow Grove Rd

Elmer, NJ 08318

Last Sale Date
Dec 18, 2003

Property Information

Block401
Lot16
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityPittsgrove Twp
Tax Map Page4

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$59,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$59,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,520+5.5%
2024$2,388+4.1%
2023$2,293+2.8%
2022$2,230+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0