Skip to content

980 Willow Grove Rd

Elmer, NJ 08318

Farm (Qualified)

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
May 27, 2005

Property Information

Block401
Lot28

Sq Footage---
Acreage25.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$19,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$19,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$842+5.6%
2024$797+4.1%
2023$766+2.8%
2022$745+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$325,000
DeedBook 1214, Page 20

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook 926, Page 237