Skip to content

Fork Bridge Rd

Elmer, NJ 08318

Vacant Land

Last Sale Price
$29,059
Last Sale Date
Oct 29, 2021

Property Information

Block401
Lot33
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityPittsgrove Twp
Tax Map Page4

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage36.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$22,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$939+5.6%
2024$889+4.1%
2023$854+2.8%
2022$831+1.7%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$29,059
DeedBook 4609, Page 573Recorded11/3/2021

Property Sale

Sale
$22,000

From:

To:

DeedBook 3831, Page 136Recorded9/25/2014