Skip to content

320 Fork Bridge Rd

Elmer, NJ 08318

Vacant Land

Last Sale Price
$23,018
Last Sale Date
Apr 6, 2018

Property Information

Block401
Lot54
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityPittsgrove Twp
Tax Map Page4

Building Details

Building Class15
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,756
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$45,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,903+5.6%
2024$1,803-47.7%
2023$3,444-40.2%
2022$5,763+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$23,018

From:

To:

Sq Ft1,756DeedBook 4405, Page 27Recorded4/16/2018