Skip to content

Hiles Ave

Salem, NJ 08079

Last Sale Date
Jan 14, 2021

Property Information

Block12
Lot27
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityQuinton Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$23,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$888+7.6%
2024$825+11.5%
2023$740+2.4%
2022$723+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0