Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Clancy Rd(Block 13 Lot 10.01)Salem, NJ 08079
Vacant Land
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Feb 24, 2000
Property Information
Block13
Lot10.01
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityQuinton Twp
Tax Map Page4
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.42
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$21,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$21,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $824 | +7.7% |
| 2024 | $765 | +11.5% |
| 2023 | $686 | +2.4% |
| 2022 | $670 | -42.4% |
Property History
No events match the selected filters.