Skip to content

20 Cream Ridge RdSalem, NJ 08079

Built 1988

Owner
---
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jul 30, 2025

Property Information

Block13
Lot4.03
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityQuinton Twp
Tax Map Page4

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,964
Acreage2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,800
11%
Improvement Value:$234,000
89%
Total Assessment$262,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,973+7.6%
2024$9,266+11.5%
2023$8,310+2.4%
2022$8,118+12.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1988