Skip to content

260 Quinton-Marlboro Rd

Salem, NJ 08079

Built 1963

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 8, 2024

Property Information

Block33
Lot50
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityQuinton Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,364
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,100
19%
Improvement Value:$77,200
81%
Total Assessment$95,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,617+7.6%
2024$3,360+11.5%
2023$3,013+2.4%
2022$2,944-19.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1963